Bezpłatne webinarium “Poznaj Nieznane. Społeczność LGBTQ+ – fakty i mity”

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatne webinarium “Poznaj Nieznane. Społeczność LGBTQ+ – fakty i mity”. Mgr Dominik Haak, psycholog i seksuolog pracujący z osobami LGBTQ+, podczas czterogodzinnego warsztatu przedstawi podstawowe zagadnienia dotyczące orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia otrzymają unikalną okazję do zgłębienia specyficznych dla mniejszości seksualnych zagadnień, które wiążą się z korzystaniem z pomocy terapeutycznej w polskich warunkach. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy istnieją tabletki na „zmianę płci” i dlaczego naprawdę geje chcą adoptować dzieci – serdecznie zapraszamy do udziału!

Zakres tematyczny webinarium to m.in.:
– warstwy seksualności człowieka,
– orientacja seksualna – definiowanie,
– tożsamość płciowa – kim jestem, ile mamy płci?
– rozwinięcie skrótowca LGBTQ+,
– jak wygląda w Polsce proces korekty płci,
– postulaty społeczności LGBTQ+ a zdrowie psychiczne.

TERMIN: 12 grudnia 2020 (sobota)
GODZINA:  12.00 – 16.00.
MIEJSCE: Platforma ZOOM (link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym).

Aby wziąć udział w webinarium należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez formularz internetowy: KLIKNIJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 grudnia 2020 r.

Prowadzący:
Dominik Haak – psycholog, seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Współautor książki ,,Seksualność w praktyce psychologicznej”. W pracy klinicznej i naukowej skupia się na zagadnieniach dotyczących transpłciowości i niebinarności, specjalista polecany przez osoby LGBTQ+.

Webinarium jest organizowane w ramach projektu „Wrocław – otwarte miasto dialogu” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław w ramach Programu „Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego 2018-2022”.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 74 665 11 11, 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl