Social Venture Capital i pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej w tym organizacji pozarządowych

Grupa Dialogu Społecznego ds. Ekonomii Społecznej i CSR oraz Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu zapraszają
21 maja (czwartek) godz. 12.30-14.30, na Livewebinar.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia z dopiskiem „Pożyczki dla PES”na adres: miroslawa.hamera@rcwip.pl

Spotkanie będzie poświęcone:

  • pożyczkom płynnościowym udostępnionym w ramach Tarczy (NOWOŚĆ!)
  • programowi Social Venture Capital, realizowanemu przez TISE od jesieni 2018 r.
  • prezentacji nowego preferencyjnego funduszu pożyczkowego ES TISE POWER, który wystartował w październiku 2019 r.

Na spotkaniu będziemy gościć doradczynie z Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, które zajmują się analizą finansową i merytoryczną, zarówno pożyczkową jak i inwestycji typu venture capital.

Chcielibyśmy przedstawić Państwu założenia programu Social Venture Capital, omówić, czym jest inwestycja typu venture capital, przedstawić kryteria dla inwestobiorców, podstawowe parametry funduszu, rodzaje dostępnych instrumentów inwestycyjnych. Zależy nam na zaznajomieniu organizacji ze schematem procesu inwestycyjnego oraz procesem zgłaszania przedsięwzięć. Porozmawiamy również o problemach, które pojawiają się podczas przygotowania aplikacji.
W drugiej części spotkania opowiemy o nowym funduszu pożyczkowym dla PES, o warunkach na jakich będziemy udzielać pożyczek, o mechanizmie obniżania oprocentowania i o wszelkich kwestiach związanych z aplikowaniem o środki. Przedstawimy wniosek, wszelkie dokumenty dodatkowe, wskażemy co jest dla nas istotne w analizie.

Organizatorem spotkania jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które:

  • odpowiada za wdrażanie we Wrocławiu Kierunku 3.7 Ekonomia Społeczna w ramach Strategii Rozwoju Współpracy Miasta Wrocław z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2018-2022, której wdrażanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.
  • posiada akredytację jako Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej razem ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i realizuje projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalne Program Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego