WARSZTATY: TECHNOLOGE DLA NGO: JAK ROZWIJAĆ ORGANIZACJE I OSZCZĘDZAĆ?

Działasz w lokalnej organizacji pozarządowej? Marzy Ci się sprawny laptop, szybki Internet lub dobry program do obróbki zdjęć? RCWIP razem z Fundacją TechSoup zapraszają na bezpłatne spotkanie z częścią warsztatową o wykorzystaniu technologii w codziennej pracy.

 

Warsztat odbędzie się 15 grudnia 2017 w godzinach 15:00-18:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. Mennicza 1, 50-057 Wrocław; wejście od strony Teatru Polskiego).

Podczas sesji dowiesz się:

  • dlaczego korzystanie z technologii jest możliwe w każdej organizacji;
  • jakie są najlepsze bezpłatne programy, aplikacje i narzędzia internetowe dla NGO;
  • jak inne polskie organizacje korzystają z dostępnych programów
  • w jaki sposób zaoszczędzić 70-90% przy zakupie produktów, oprogramowania i sprzętu.

Grant 10000 USD do wykorzystania od Google, pakiety programów Microsoft, wysokiej jakości laptopy i komputery do 1000 zł, bezpłatne narzędzia graficzne i projektowe.
To przykłady rozwiązań dla organizacji, które oszczędzają czas i pieniądze.

PROGRAM SPOTKANIA:

  1. Fundacja TechSoup, czyli poznajmy się!
  2. Małe zmiany, a cieszą, czyli jak ja mogę wykorzystać technologie w mojej organizacji? (forma warsztatowa)
  3. Nowe technologie dla zmiany społecznej, czyli dlaczego i jak zacząć swoją technologiczną przygodę?
  4. Przykłady wykorzystania technologii w polskiej organizacji, czyli co robią inni?
  5. Podsumowanie, czyli co zrobię z dostępnymi technologiami.

DLA KOGO?

Zapraszamy fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i ochotnicze straże pożarne i inne organizacje pozarządowe z Wrocławia i okolic.

 

REJESTRACJA

Zapisy trwają do 13 grudnia 2017.  Wystarczy wypełnić krótki formularz: LINK

KIM SĄ PROWADZĄCY?

Techsoup Polska jest fundacją i przedsiębiorstwem społecznym, które wspiera NGO w dostępie i korzystaniu z nowych technologii. Są częścią międzynarodowej sieci TechSoup, która dostarcza organizacjom pozarządowym na całym świecie bezpłatnie lub za drobną opłatą, wiodące technologie partnerów takich jak: Microsoft, Symantec, Adobe, Google czy Amazon.

Zobacz więcej na stronie www lub Facebook’u.
PROWADZĄCY:

 

Karolina Dudzic

Lubi wykorzystywać dostępne technologie do dobrych celów. W Fundacji odpowiada za promocję i rozwój strony TechSoup Polska, aktualnych programów dla organizacji i bibliotek oraz poszukiwaniem nowych partnerów i darczyńców.

Patrycja Jachna

Organizuje regularne szkolenia dla NGO w Warszawie oraz spotkania i warsztaty w różnych zakątkach Polski. Lubi tworzyć przestrzeń w której organizacje mogą uczyć się od siebie nawzajem. Zajmuje się też sprzętem regenerowanym dla NGO.

 

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:

Ewelina Wojciechowska – RCWIP

ewelina.wojciechowska@rcwip.pl

Tel. 71 796 30 00

Wydarzenie jest organizowane w ramach Dolnośląskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu prowadzonego przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.