Wrocław. Bezpłatny warsztat „Jak zorganizować grę terenową?”

Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają nauczycieli i nauczycielki oraz uczniów i uczennice z wrocławskich szkół do udziału w bezpłatnym warsztacie z zakresu tworzenia i organizowania gier terenowych.

Zakres tematyczny warsztatu to m.in.:
– zasady tworzenia gier terenowych,
– etapy organizacji i przeprowadzania gier terenowych,
– przykłady dobrych praktyk w organizowaniu gier terenowych,
– na co zwrócić uwagę przy organizacji gry terenowej?

TERMIN: 14 czerwca 2019 (piątek)
GODZINA: 9.00 – 16.00
MIEJSCE: Wrocław (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym)

Dodatkowo w celu nabycia praktycznych umiejętności organizowania gier terenowych uczestnicy i uczestniczki warsztatu wezmą udział w zorganizowanej specjalnie dla nich pokazowej Grze Miejskiej we Wrocławiu, która planowana jest na wrzesień/październik 2019.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały, poczęstunek kawowy i ciepły posiłek podczas zajęć oraz w trakcie trwania pokazowej Gry Miejskiej poczęstunek i ubezpieczenie NNW.

Warsztat będzie prowadzony interaktywnymi metodami warsztatowymi angażującymi uczestników i uczestniczki w proces edukacyjny i przeznaczony jest dla nauczycieli i nauczycielek oraz uczniów i uczennic wrocławskich szkół.

Aby wziąć udział w warsztacie należy do 06.06.2019 wypełnić elektroniczny formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ.

Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu: 693 145 674, e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Wrocław – NIE dla mowy nienawiści w szkole” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław w ramach Programu „Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego 2018-2022”.