Wrocław. Bezpłatny warsztat „Poznaj Nieznane: Jaki masz wpływ na przejawy agresji i mowę nienawiści we współczesnym świecie?”

Czym jest mowa nienawiści? Jakie uczucia towarzyszą osobą doświadczającym hejtu? Jak reagować na mowę nienawiści? Na czym polega zjawisko hejtu w Internecie? Czym różni się mowa nienawiści od wolności słowa? Jakie konsekwencje prawne może mieć posługiwanie się mową nienawiści? Na te oraz wiele innych pytań z zakresu mechanizmów powstawania i funkcjonowania stereotypów i uprzedzeń oraz metod przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści uzyskasz odpowiedź podczas kolejnego bezpłatnego warsztatu z cyklu „Poznaj Nieznane”.

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatne warsztaty z zakresu przeciwdziałania mowie nienawiści.

Zakres tematyczny warsztatów to m.in.:
– Tożsamość i postrzeganie samego siebie,
– Mechanizmy powstawania i funkcjonowania stereotypów i uprzedzeń
– kształtowanie się pozornej anonimowości w tłumie
– Mowa nienawiści – czym jest i jak jej przeciwdziałać
– Aspekty prawne mowy nienawiści

TERMIN: 06 grudnia 2019 (piątek)
GODZINA:  9.00 – 16.00.
MIEJSCE: Wrocław (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym).

Aby wziąć udział w warsztacie należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 listopada 2019 r.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz ciepły posiłek i poczęstunek kawowy podczas zajęć. Uczestnicy i uczestniczki we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu oraz ewentualnego noclegu.

Warsztaty będą prowadzony interaktywnymi metodami m. in. przy użyciu odcinka serialu „Czarne Lustro”.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Wielokulturowy Wrocław – lokalnie i globalnie” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław w ramach programu „Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego 2018-2022”

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 74 665 11 11, 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!